Profesjonalne doradztwo podatkowe i Pełna księgowość – Będzin

biuro rachunkowe będzin

Nasze biuro rachunkowe jest firmą rodzinna, obecną od wielu lat na rynku usług księgowych Będzina. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam poznać potrzeby będzińskich przedsiębiorców oraz dostosować nasze usługi do ich potrzeb.

Nie bez znaczenia jest fakt, iż Będzin od zawsze jest silnym ośrodkiem przemysłowym naszego regionu. To na terenie Będzina mieściły się główne kopalnie i huty cynku i ołowiu, które zapoczątkowały rozwój regionu zagłębia dąbrowskiego.Jednakże obecna lokalizacja miasta mieszcząca się w pobliżu kilku stref ekonomicznych oraz głównych tras drogowych skutkuje dużym zapotrzebowaniem przedsiębiorstw na towary oraz usługi na tym terenie. Jednak prowadzenie biznesu niesie za sobą wiele niebezpieczeństw dla przedsiębiorcy. Jednym z nich są skomplikowane przepisy prawa podatkowego, sprawiające iż w chwili obecnej zawód księgowego oraz prawnika są w zasadzie zawodami tożsamymi.

Mając to na uwadze, nasza kadra nieustannie podnosi swoje kwalifikacje oraz standardy współpracy w celu uniknięcia komplikacji dla przedsiębiorcy ze strony będzińskiego Urzędu Skarbowego. Jednak pomimo wykwalifikowanej kadry księgowych, nieustannie inwestujemy w rozwój infrastruktury informatycznej, jak również w analizę oraz optymalizację procesów księgowych.

Wiemy, że tylko wszystkie powyższe czynniki pozwolą na fachową obsługę księgową, której zadaniem jest nie tylko prawidłowe rozliczenie podatków do będzińskiego urzędu skarbowego, lecz również przedstawienie klientowi całościowego spojrzenia na obraz finansów firmy, należności zobowiązań oraz stanu majątku przedsiębiorstwa. Nasz wieloletni wkład w doskonalenie został doceniony przez wielu przedsiębiorców z Będzina i okolic, natomiast nasza współpraca przynosi im wymierne korzyści oraz mogą całości poświęcić swój czas na główne zadania swojej firmy oraz życie rodzinne, pozostawiając tym samym wszelkie rozliczenia podatkowo-księgowe z Urzędem Skarbowym w Będzinie oraz z będzińskim ZUS naszym księgowym. W przypadku zainteresowania naszą ofertą zapraszamy do współpracy.

Zakres usługi

 • Prowadzenie księgi handlowej,
 • Weryfikacja poprawności i księgowanie dokumentów,
 • Sporządzanie rejestrów VAT i deklaracji podatkowych, deklaracji VAT-UE,
 • Prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych,
 • Sprawozdania do GUS i NBP,
 • Doradztwo podatkowe w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa,
 • Reprezentowanie podatnika przed Urzędami,
 • Sprawozdanie roczne.

TAX-BONUS to…

 • Certyfikowane biuro rachunkowe,
 • Wykwalifikowana kadra,
 • Innowacyjne podejście,
 • Kompleksowa obsługa firmy,
 • 100% bezpieczeństwa księgowego.

Czy wiesz że…

Pierwszy raz zasady prowadzenia rachunkowości zostały spisane drukiem oraz rozpropagowane przez Luca Pacioli w 1494 roku w dokumencie “Summa de arithmetica, geometria, proportioni et proportionalita”, w którym to dokumencie przedstawiał zasady podwójnej księgowości stosowanych przez włoskich kupców. Jest on często błędnie uznawany za wynalazcę systemu rachunkowości, jednak sam autor w swoim dziele twierdzi iż jedynie “opisuje metodę (księgową) stosowaną w Wenecji”.

Biuro rachunkowe dla firm z miasta Będzin: Brzozowica, Grodziec, Gzichów, Koszelew, Będzin Ksawera, Łagisza, Małobądz, Będzin Stare Miasto, Syberka, Warpie.