Profesjonalne doradztwo podatkowe i Pełna księgowość – Jaworzno

biuro rachunkowe jaworzno

Biuro rachunkowe TAX-BONUS jest firmą rodzinna działającą na rynku usług księgowych Jaworzna od wielu lat.

Jaworzno jest od zawsze silnym ośrodkiem przemysłowym. To na terenie Jaworzna zlokalizowane były główne przedsiębiorstwa górnicze regionu min.: kopalnia “Kanty” oraz wiele innych. Atutem miasta jest również lokalizacja , w pobliżu stref ekonomicznych oraz nowa infrastruktura droga, której rozbudowa w ostatnich latach wpłynęła pozytywnie na rozwój przedsiębiorczości, który to powoduje wzrost zapotrzebowania na towary oraz usługi na terenie Jaworzna i okolic.

Wraz z rozwojem rynku gospodarczego, a w późniejszym czasie przyznania dotacji unijnych to właśnie w Jaworznie zaczęły powstawać prężnie działające przedsiębiorstwa prywatne, będące liderami w swojej branży. Jednak wraz z rozwojem przedsiębiorczości od dwóch dekad, ulegało rozwojowi polskie ustawodawstwo w zakresie rachunkowości oraz księgowości, który to rozwój spowodował, iż w chwili obecnej zawód księgowego stał się praktycznie tożsamy z zawodem prawniczym.

Mając to na uwadze nasze biuro rachunkowe nieustanie inwestuje w rozwój naszej kadry księgowych oraz kadrowych oraz automatyzuje zachodzące procesy księgowe, tak aby jak największy nacisk położyć na te elementy procesów, gdzie głównym czynnikiem jest doświadczenie księgowych. Takie podejście w stosunku do firm z terenu Jaworzna, powoduje minimalizacje ryzyka podatkowego podczas kontroli jaworzańskiego Urzędu Skarbowego.

Fachowość naszego biura jest od wielu lat docenione już przez wielu jaworzańskich przedsiębiorców, przynosząc im korzyści oraz pozwalając skupić swój czas na prowadzeniu firmy oraz życiu osobistym, pozostawiając wszelkie rozliczenia podatkowo-księgowe z Urzędem Skarbowym w Jaworznie oraz z jaworzańskim ZUS naszym księgowym. W przypadku zainteresowania naszą ofertą zapraszamy do współpracy.

Zakres usługi

 • Prowadzenie księgi handlowej,
 • Weryfikacja poprawności i księgowanie dokumentów,
 • Sporządzanie rejestrów VAT i deklaracji podatkowych, deklaracji VAT-UE,
 • Prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych,
 • Sprawozdania do GUS i NBP,
 • Doradztwo podatkowe w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa,
 • Reprezentowanie podatnika przed Urzędami,
 • Sprawozdanie roczne.

TAX-BONUS to…

 • Certyfikowane biuro rachunkowe,
 • Wykwalifikowana kadra,
 • Innowacyjne podejście,
 • Kompleksowa obsługa firmy,
 • 100% bezpieczeństwa księgowego.

Czy wiesz że…

Wyróżniamy 3 podstawowe formy rozliczeń podatkowych : karta podatkowa, ryczałt od przychodów ewidencyjnych oraz zasady ogólne. Odpowiednio dobrana forma rozliczenia podatkowego może korzystnie rzutować na wysokość podatków odprowadzanych do Urzędu Skarbowego. Należy jednak pamiętać, iż poszczególne formy rozliczeń podatkowych są przypisane do formy prowadzonej działalności oraz poszczególne formy rozliczenia podatkowego mogą wpłynąć na niemożliwość dokonania niektórych odpisów podatkowych.

Biuro rachunkowe dla firm z Jaworzna: Szczakowa, Bory, Byczyna, Cezarówka, Ciężkowice, Dąbrowa Narodowa, Dobra, Jeleń, Jeziorki, Koźmin, Niedzieliska, Awaryjne, Cegielniana, Chrząstówka, Energetyków, Fryderyka Chopina, Gigant, Górnicze, Leopold, Łubowiec, Pańska Góra, Podłęże, Podwale, Pszczelnik, Skałka, Stałe, Tadeusza Kościuszki, Warpie, Śródmieście, Wilkoszyn.