Profesjonalne doradztwo podatkowe i Pełna księgowość – Sosnowiec

biuro rachunkowe sosnowiec

Biuro Rachunkowe TAX-BONUS świadczy usługi księgowo-podatkowe oraz kadrowo-płacowe dla firm z terenu Sosnowca.

Sosnowiec od zawsze był silnym ośrodkiem przemysłowym. Dobra lokalizacja oraz przemysłowe korzenie miasta zachęcają inwestorów zarówno krajowych, jak i zagranicznym. Potwierdzeniem tego faktu może być, iż właśnie w Sosnowcu zlokalizowany został Pierwszy Śląski Urząd Skarbowy, obsługujący firmy z udziałem kapitału zagranicznego z terenu Śląska, jak również w tej samej lokalizacji mieszczą się sosnowieckie targi Expo Silesia.

Wybór lokalizacji dla Naszego biura rachunkowego nie jest więc przypadkowy (na pograniczu Dąbrowy Górniczej i Sosnowca, przy drodze krajowej). Nasza siedziba zlokalizowana jest ok. 400 m. od sosnowieckich targów Expo Silesia oraz sosnowieckiego Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego.

Wraz z tym rozwojem przemysłowym Sosnowca, zwiększa się zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę pracowniczą (księgowe, pracownicy kadr i płac). Księgowość (włączając w to obsługę kadrowo-płacową) jest jednym z działów firmy, mających wgląd na całość procesów zachodzących w przedsiębiorstwie, również tych newralgicznych z punktu widzenia zarządzania zespołem takich jak wynagrodzenia, premie czy nadgodziny.

Zatrudnienie niewykwalifikowanego personelu może skutkować konfliktami w zespole, przez co może zmniejszyć się wydajność oraz jakość pracy. Dobrym rozwiązaniem jest przekazanie kadr i płac oraz księgowości do biura rachunkowego TAX-BONUS. Jednym z naszych atutów jest wykwalifikowana kadra kadrowych oraz księgowych, które nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje w celu świadczenia wysokiej jakości usług, w celu uniknięcia przykrych niespodzianek ze strony Urzędu Skarbowego w Sosnowcu oraz sosnowieckiego ZUS.

Zaufało nam wiele firm z terenu Dąbrowy Górniczej, Sosnowca oraz okolic. W przypadku zainteresowania Naszą ofertą zapraszamy do współpracy.

Zakres usługi

 • Prowadzenie księgi handlowej,
 • Weryfikacja poprawności i księgowanie dokumentów,
 • Sporządzanie rejestrów VAT i deklaracji podatkowych, deklaracji VAT-UE,
 • Prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych,
 • Sprawozdania do GUS i NBP,
 • Doradztwo podatkowe w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa,
 • Reprezentowanie podatnika przed Urzędami,
 • Sprawozdanie roczne.

TAX-BONUS to…

 • Certyfikowane biuro rachunkowe,
 • Wykwalifikowana kadra,
 • Innowacyjne podejście,
 • Kompleksowa obsługa firmy,
 • 100% bezpieczeństwa księgowego.

Czy wiesz że…

IFAC – Międzynarodowa Federacja Księgowych (International Federation of Accountants) jest organizacją która zrzesza przedstawicieli różnych profesji związanych z rachunkowością na całym świecie. Założona 7 października 1977 r. na Światowym Kongresie Księgowych w Monachium przez 63 organizacje, skupiające przedstawicieli zawodu księgowego z 51 krajów, liczy obecnie 159 członków z 124 państw. Polskę w IFAC reprezentują: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce (SKwP) i Krajowa Izba Biegłych Rewidentów (KIBR).

W ciągu 37 lat swojej działalności IFAC stała się reprezentantem ponad 2,5 miliona księgowych i audytorów zatrudnionych w przedsiębiorstwach prywatnych, w sektorze publicznym oraz na uczelniach. Międzynarodowa Federacja Księgowych jest jedną z największych organizacji ponadnarodowych skupiających przedstawicieli jednego zawodu. Dzięki temu może w sposób wymierny wpływać globalnie na wygląd obecnego środowiska ekonomicznego. Wspomniane stowarzyszenie posiada swój oddział również w Sosnowcu.

Biuro rachunkowe dla firm z Sosnowca: Cieśle, Dańdówka, Dębowa Góra, Jęzor, Kazimierz Górniczy, Klimontów, Maczki, Milowice, Modrzejów, Niwka Sosnowiec, Ostra Górka, Ostrowy Górnicze, Sosnowiec Pogoń, Porąbka, Radocha, Rudna, Sielec, Stare Maczki, Stary Sosnowiec, Środula, Śródmieście, Walcownia, Zagórze.

Biuro rachunkowe Sosnowiec – Usługi księgowe – TAX-BONUS
4.6 (92%) 5