Profesjonalne doradztwo podatkowe i Pełna księgowość – Sosnowiec

biuro rachunkowe sosnowiec

Biuro Rachunkowe TAX-BONUS świadczy usługi księgowo-podatkowe oraz kadrowo-płacowe dla firm z terenu Sosnowca.

Sosnowiec od zawsze był silnym ośrodkiem przemysłowym. Dobra lokalizacja oraz przemysłowe korzenie miasta zachęcają inwestorów zarówno krajowych, jak i zagranicznym. Potwierdzeniem tego faktu może być, iż właśnie w Sosnowcu zlokalizowany został Pierwszy Śląski Urząd Skarbowy, obsługujący firmy z udziałem kapitału zagranicznego z terenu Śląska, jak również w tej samej lokalizacji mieszczą się sosnowieckie targi Expo Silesia.

Wybór lokalizacji dla Naszego biura rachunkowego nie jest więc przypadkowy (na pograniczu Dąbrowy Górniczej i Sosnowca, przy drodze krajowej). Nasza siedziba zlokalizowana jest ok. 400 m. od sosnowieckich targów Expo Silesia oraz sosnowieckiego Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego.

Wraz z tym rozwojem przemysłowym Sosnowca, zwiększa się zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę pracowniczą (księgowe, pracownicy kadr i płac). Księgowość (włączając w to obsługę kadrowo-płacową) jest jednym z działów firmy, mających wgląd na całość procesów zachodzących w przedsiębiorstwie, również tych newralgicznych z punktu widzenia zarządzania zespołem takich jak wynagrodzenia, premie czy nadgodziny.

Zatrudnienie niewykwalifikowanego personelu może skutkować konfliktami w zespole, przez co może zmniejszyć się wydajność oraz jakość pracy. Dobrym rozwiązaniem jest przekazanie kadr i płac oraz księgowości do biura rachunkowego TAX-BONUS. Jednym z naszych atutów jest wykwalifikowana kadra kadrowych oraz księgowych, które nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje w celu świadczenia wysokiej jakości usług, w celu uniknięcia przykrych niespodzianek ze strony Urzędu Skarbowego w Sosnowcu oraz sosnowieckiego ZUS.

Zaufało nam wiele firm z terenu Dąbrowy Górniczej, Sosnowca oraz okolic. W przypadku zainteresowania Naszą ofertą zapraszamy do współpracy.

Zakres usługi

 • Prowadzenie księgi handlowej,
 • Weryfikacja poprawności i księgowanie dokumentów,
 • Sporządzanie rejestrów VAT i deklaracji podatkowych, deklaracji VAT-UE,
 • Prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych,
 • Sprawozdania do GUS i NBP,
 • Doradztwo podatkowe w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa,
 • Reprezentowanie podatnika przed Urzędami,
 • Sprawozdanie roczne.

TAX-BONUS to…

 • Certyfikowane biuro rachunkowe,
 • Wykwalifikowana kadra,
 • Innowacyjne podejście,
 • Kompleksowa obsługa firmy,
 • 100% bezpieczeństwa księgowego.

Czy wiesz że…

IFAC – Międzynarodowa Federacja Księgowych (International Federation of Accountants) jest organizacją która zrzesza przedstawicieli różnych profesji związanych z rachunkowością na całym świecie. Założona 7 października 1977 r. na Światowym Kongresie Księgowych w Monachium przez 63 organizacje, skupiające przedstawicieli zawodu księgowego z 51 krajów, liczy obecnie 159 członków z 124 państw. Polskę w IFAC reprezentują: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce (SKwP) i Krajowa Izba Biegłych Rewidentów (KIBR).

W ciągu 37 lat swojej działalności IFAC stała się reprezentantem ponad 2,5 miliona księgowych i audytorów zatrudnionych w przedsiębiorstwach prywatnych, w sektorze publicznym oraz na uczelniach. Międzynarodowa Federacja Księgowych jest jedną z największych organizacji ponadnarodowych skupiających przedstawicieli jednego zawodu. Dzięki temu może w sposób wymierny wpływać globalnie na wygląd obecnego środowiska ekonomicznego. Wspomniane stowarzyszenie posiada swój oddział również w Sosnowcu.

Biuro rachunkowe dla firm z Sosnowca: Cieśle, Dańdówka, Dębowa Góra, Jęzor, Kazimierz Górniczy, Klimontów, Maczki, Milowice, Modrzejów, Niwka Sosnowiec, Ostra Górka, Ostrowy Górnicze, Sosnowiec Pogoń, Porąbka, Radocha, Rudna, Sielec, Stare Maczki, Stary Sosnowiec, Środula, Śródmieście, Walcownia, Zagórze.