Profesjonalne doradztwo podatkowe i Pełna księgowość – Mysłowice

obsługa księgowa firm z terenu mysłowic

Biuro rachunkowe TAX-BONUS jest firmą rodzinną posiadającą wieloletnie doświadczenie na mysłowickim rynku usług rachunkowych .

Wiemy, że doskonała lokalizacja miasta w sąsiedztwie dużych ośrodków przemysłowych, kilku stref ekonomicznych oraz głównych dróg krajowych skutkuje olbrzymim zapotrzebowaniem przedsiębiorstw na towary oraz usługi na tym terenie.

Jednak wspaniałe warunki biznesowe (poparte również wsparciem unijnym dla przedsiębiorstw) muszą być poparte obsługą księgową. Nieustannie zmieniające się przepisy rachunkowe oraz niejednokrotnie niejasna ich interpretacja, różna przez np. Urząd Skarbowy w Mysłowicach oraz w miastach sąsiednich, skutkuje tym iż wielu przedsiębiorców nie może odnaleźć się w gąszczu przepisów podatkowych. Wiedząc o tym, księgowe biura rachunkowego TAX-BONUS nieustanie podnoszą swoje kwalifikacje, w celu uniknięcia komplikacji ze strony Urzędu Skarbowego w Mysłowicach.

Dodatkowo, w celu minimalizacji kosztów usługi, duży nacisk kładziemy na automatyzację zachodzących procesach w naszych systemach ewidencji podatkowej, tak aby jak największy nacisk położyć na te elementy, których głównym czynnikiem jest doświadczenie księgowych oraz kadrowych.

Dzięki takiemu podejściu księgi rachunkowe stają się w rękach naszych klientów nie tylko miejscem wyliczania podatków, lecz narzędziem biznesowym pozwalającym naszym klientom przeprowadzać analizy finansowe firmy, kontrolować stan zobowiązań oraz należności oraz podejmować decyzje w zakresie inwestycji lub optymalizacji kosztów. Takie podejście w stosunku do mysłowickich firm powoduje minimalizacje ryzyka podatkowego podczas kontroli mysłowickiego Urzędu Skarbowego oraz mysłowickiego ZUS.

Nasze wieloletnie doświadczenie zostało docenione już przez wiele firm z Mysłowic i okolic, która to współpraca przynosi wymierne korzyści mysłowickim przedsiębiorcom, pozwalając w całości skupić swój czas na statutowych zadaniach swojej firmy oraz życiu prywatnym, pozostawiając wszelkie sprawy rachunkowo-podatkowe z Urzędem Skarbowym w Mysłowicach oraz z mysłowickim ZUS naszym specjalistom. W przypadku zainteresowania naszą ofertą zapraszamy do współpracy.

Zakres usługi

 • Prowadzenie księgi handlowej,
 • Weryfikacja poprawności i księgowanie dokumentów,
 • Sporządzanie rejestrów VAT i deklaracji podatkowych, deklaracji VAT-UE,
 • Prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych,
 • Sprawozdania do GUS i NBP,
 • Doradztwo podatkowe w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa,
 • Reprezentowanie podatnika przed Urzędami,
 • Sprawozdanie roczne.

TAX-BONUS to…

 • Certyfikowane biuro rachunkowe,
 • Wykwalifikowana kadra,
 • Innowacyjne podejście,
 • Kompleksowa obsługa firmy,
 • 100% bezpieczeństwa księgowego.

Czy wiesz że…

Absolwentami kierunków rachunkowych byli min.: Mick Jagger – lider zespołu the Rolling Stones, piosenkarka Janet Jackson, saksofonista Kenny G, a także powieściopisarz John Grisham. Jednak istnieje również galeria sław rachunkowości (Hall of Fame) ,która znajduje się na Uniwersytecie Stanowym w Ohio. Powstała ona dla uhonorowania księgowych mających wkład w rozwój rachunkowości i do dnia dzisiejszego znajduje się w niej 88 działaczy rachunkowości z różnych stron świata.

Biuro rachunkowe dla firm z Mysłowic: Bończyk, Bończyk-Tuwima, Brzezinka, Brzęczkowice, Brzęczkowice i Słupna, Ćmok, Dziećkowice, Janów Miejski, Janów Miejski-Ćmok, Kosztowy, Krasowy, Larysz-Hajdowizna, Ławki, Morgi, Mysłowice Centrum, Piasek, Słupna, Stare Miasto, Śródmieście, Wesoła.