Dobre biuro rachunkowe i Pełna księgowość

Dąbrowa Górnicza


biuro rachunkowe ąbrowa górnicza

Biuro rachunkowe TAX-BONUS powstało w wyniku rosnącego zapotrzebowania na fachowo świadczone usługi księgowe oraz kadrowo-płacowe na terenie Dąbrowy Górniczej.

Przemysłowe korzenie miasta, doskonałe położenie oraz świetna infrastruktura komunikacyjna sprawiają, iż Dąbrowa Górnicza jest od wielu lat doceniania przez wielu inwestorów krajowych oraz zagranicznych, którzy lokują właśnie tutaj swoje przedsiębiorstwa. Potwierdzeniem tego jest fakt, iż ostatnimi czasy Dąbrowa Górnicza zyskała również własną strefę ekonomiczną, natomiast tuż przy samej granicy miasta, w niedużej odległości od dąbrowskiego centrum miasta swoją siedzibę ma Pierwszy Śląski Urząd Skarbowy, obsługujący firmy z udziałem kapitału zagranicznego z terenu Śląska i Zagłębia.

Mamy świadomość, iż rozwój przemysłu oraz rynku usług, przy obecnej skomplikowanej sytuacji w przepisach podatkowo- księgowych stwarza zapotrzebowanie na wysokiej jakości usługi księgowe oraz kadrowo-płacowe. Poczynając od wyboru lokalizacji dla naszego biura, poprzez stosowane narzędzia wsparcia, aż po kwalifikacje naszych księgowych, biuro rachunkowe TAX-BOSNUS działa w oparciu o najwyższe, światowe standardy obsługi, które poznaliśmy pracując w czołowych firmach międzynarodowych.

Wiemy, iż w tak newralgicznej sferze jaką jest księgowość nie możemy pozwolić sobie na żadne kompromisy w zakresie jakości świadczonych usług, natomiast fachowo prowadzone księgi rachunkowe w oparciu o sprawdzone standardy ewidencji są źródłem wszelkich informacji o procesach finansowych zachodzących w firmie, których analiza może wskazać przedsiębiorcy miejsca optymalizacji kosztów itp., jak również skutkować będzie brakiem ryzyka podatkowego podczas kontroli dąbrowskiego Urzędu Skarbowego.

Jak wynika z powyższego dobrym rozwiązaniem jest przekazanie księgowości do biura rachunkowego TAX-BONUS , która to współpraca może przynieść wymierne korzyści finansowe dla Państwa firmy, jak również pozwoli na skupieniu się w całości na głównych zadaniach firmy oraz życiu osobistym. W przypadku zainteresowania Naszą ofertą zapraszamy do współpracy.

Zakres usługi

 • Prowadzenie księgi handlowej,
 • Weryfikacja poprawności i księgowanie dokumentów,
 • Sporządzanie rejestrów VAT i deklaracji podatkowych, deklaracji VAT-UE,
 • Prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych,
 • Sprawozdania do GUS i NBP,
 • Doradztwo podatkowe w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa,
 • Reprezentowanie podatnika przed Urzędami,
 • Sprawozdanie roczne.

TAX-BONUS to…

 • Certyfikowane biuro rachunkowe,
 • Wykwalifikowana kadra,
 • Innowacyjne podejście,
 • Kompleksowa obsługa firmy,
 • 100% bezpieczeństwa księgowego.

Czy wiesz że…

Rozważając problem czy zatrudnić księgową/kadrową lub zlecić księgowość lub kadry do biura rachunkowego, podczas przeprowadzania kalkulacji uwzględniać musisz w przypadku księgowej nie tylko koszty wynagrodzenia (pensja, ZUS, podatki), lecz również koszty szkoleń oraz stanowiska pracy – koszt programy księgowo-kadrowego, obsługę informatyczną, dostęp do fachowej literatury itp, jak również koszty eksploatacyjne (energia, woda itp.).

Innym kluczowym czynnikiem jest zapewnienie ciągłości pracy (w przypadku choroby, ciąży kadrowej lub księgowej) lub sposób przekazania obowiązków w przypadku porzucenia pracy. W przypadku wyboru biura rachunkowego musisz się kierować w głównej mierze czy kadra zarządzająca posiada doświadczenie na stanowisku Głównej Księgowej oraz czy biuro posiada stałą kadrę pracowników.

Biuro rachunkowe dla firm z Dąbrowy Górniczej, w szczególności: Dąbrowa Górnicza Antoniów, Błędów, Bugaj, Centrum, Dziewiąty, Gołonóg, Korzeniec, Kuźniczka Nowa, Łazy Błędowskie, Łęka, Łęknice, Łosień, Marianki, Mydlice, Okradzionów, Piekło, Ratanice, Reden, Rudy, Sikorka, Staszic, Strzemieszyce Małe, Strzemieszyce Wielkie, Trzebiesławice, Trzydziesty, Tucznawa oraz Dąbrowa Górnicza Ząbkowice.

Dlaczego wybrać biuro rachunkowe?

Prowadzenie działalności gospodarczej bez względu na wielkość i skalę działania rodzi za sobą wiele obowiązków wynikających z przepisów prawa. Oprócz zajmowania się bieżącą działalnością polegającą między innymi na zaopatrzeniu czy pozyskiwaniu klientów każdy przedsiębiorca musi się ze swojej działalności rozliczyć. W tej kwestii pomocne mogą się okazać usługi wykonywane przez biuro rachunkowe. Oferują one bowiem nie tylko pośrednictwo w rozliczeniu z Urzędem Skarbowym, ale także doradztwo podatkowe, czy usługi rozliczenia przedsiębiorców  z tytułu zatrudnienia pracowników.

Wybierając biuro rachunkowe przedsiębiorca może być pewnym, że wszystko jest rozliczane zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem. Pamiętać jednak należy, że biuro działa na podstawie dokumentów i informacji przekazanych przez przedsiębiorcę, dlatego ważna jest zatem dobra komunikacja między biurem a przedsiębiorcą.

Prowadzenie księgowości dość często jest skomplikowane ze względu na zawiłości prawne dotyczące poszczególnych zagadnień, czy dziedzin działalności gospodarczej, dlatego rola biura rachunkowego w takich przypadkach okazuje się nieocenioną pomocą.

Dla kogo jest biuro rachunkowe?

Wybór narzędzi rozliczenia działalności gospodarczej jest sprawą indywidualną. Można czynić to samemu, co wiązać się może z ryzykiem popełniania błędów i ewentualnych konsekwencji z tego tytułu.

Innym rozwiązaniem jest zatrudnienie osoby, która zajmie się księgowością, co wiąże się z ponoszeniem kosztów jej zatrudnienia, szkolenia, przygotowaniem stanowiska pracy, w tym zakupu oprogramowania zgodnego z przepisami stanowionego prawa.

Biuro rachunkowe wyżej wymienione koszty oraz część ryzyka przenosi na siebie w zamian za wynagrodzenie. Jednocześnie oferuje pomoc i wsparcie przy zakładaniu firmy czy wyborze najkorzystniejszej z form rozliczania działalności. Przedsiębiorca zaś może skupić swoją uwagę na celowej działalności i rozwoju własnej firmy.

W prostych słowach zatem przedsiębiorcy, którzy chcieliby zaoszczędzić czas, pieniądze i nerwy powinni wybrać biuro rachunkowe. Nie ma tu ograniczeń co do formy prowadzenia działalności czy wielkości firmy. Biuro rachunkowe może wybrać każdy przedsiębiorca, zarówno prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, jak i spółkę kapitałową.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru biura rachunkowego?

Podczas wyboru biura należy pamiętać o jakości usług, jakie przedsiębiorca chce nabyć oraz gwarancji bezpieczeństwa, jakie powinna zapewniać obsługa podatkowa firmy. Co ciekawe głównym powodem wyboru biura jest cena usług, zaś najczęstszą przyczyną zmiany firmy księgowej jest niezadowolenie właśnie z poziomu jakości świadczonych usług.

Z punktu widzenia przedsiębiorcy, ważna jest także sprawność i efektywność działania, a więc szybkość dostarczanych informacji, zarówno na temat sytuacji finansowo-podatkowej przedsiębiorstwa, jak i zmian w przepisach, aktywnej analizy problemów pojawiających się w trakcie prowadzenia działalności i doradztwa w tym zakresie, a przede wszystkim, zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa na styku interesów przedsiębiorcy z interesami fiskalnymi państwa.

Przed wyborem biura rachunkowego przedsiębiorca powinien przede wszystkim określić swoje oczekiwania względem osoby, której powierzy obsługę podatkową swojej działalności. Do zalet biur rachunkowych oferujących usługi na wysokim poziomie należą:

 • Certyfikat, bądź licencja uprawniająca do usługowego prowadzenia Ksiąg Rachunkowych oraz zatrudnienie lub współpraca z osobami posiadającymi licencję doradców podatkowych, ich wiedza zazwyczaj przewyższa wymagania stawiane dla certyfikatów przez Ustawę o Rachunkowości;
 • Doświadczenie zawodowe osoby obsługującej, praktyczne i merytoryczne będące dodatkowym atutem;
 • Wykupione ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Odpowiedzialność biura określona w umowie z przedsiębiorcą poparta polisą OC jest gwarancją bezpieczeństwa przedsiębiorcy wobec konsekwencji wynikających z ewentualnych pomyłek lub różnorodnych interpretacji urzędniczych;
 • Przynależność do Stowarzyszenia Księgowych w Polsce lub podobnych organizacji branżowych. Systematycznie szkolenia w związku z ciągłymi zmianami przepisów rachunkowości oraz podatkowych to oznaka dbałości o kompetencje i jakość usług księgowych;
 • Opinie wśród klientów. Potencjalny klient może poprosić o referencje, cenne mogą się tez okazać opinie zamieszczone w Internecie, oczywiście przy zachowaniu obiektywizmu.
 • Kompleksowość obsługi oraz dostępność. Nowoczesne biura rachunkowe zajmują się rozliczeniami podatkowymi, doradztwem, rozliczeniami z tytułu zatrudnienia pracowników. Komunikacja z biurem może odbywać się podczas bezpośredniego spotkania, kontaktu telefonicznego, czy mailowego.

Ważną zaletą może okazać się także obsługa wielojęzyczna dla klientów zagranicznych prowadzących działalność na terenie Polski, czy polskich przedsiębiorstw funkcjonujących na rynku międzynarodowym. Wszystko jednak zależy od indywidualnych oczekiwań klientów biura rachunkowego.

Z czego wynikają różnice w cenach w biurach rachunkowych?

Usługowe prowadzenie księgowości może przybrać różną formę. Może to być jedna osoba, pracująca w zaciszu domu, która obsługuje klientów za pośrednictwem najnowszych narzędzi techniki, przybierając formę Biura Wirtualnego. Biuro rachunkowe to najczęściej stacjonarne biuro, zatrudniające specjalistów oraz pomoc księgową. Różnice w cenach zależą w dużej mierze od usług oferowanych przez biura rachunkowe.

Ważnym aspektem mającym wpływ na cenę usług jest forma działalności gospodarczej klienta, branża, w której działalność jest prowadzona, skala prowadzonej działalności, wielkość zakładanych obrotów firmy oraz indywidualne oczekiwania klienta, na przykład: wystawianie faktur dla kontrahentów, obsługa kadrowa, doradztwo podatkowe.

Różnice w cenach usług księgowych mogą także wynikać z faktu, iż grono instytucji finansowych oprócz swoich usług, proponuje także inne, nowe w tym także usługi księgowości dla firm. Cena za same usługi księgowe jest niewielka, ale tylko w przypadku korzystania z innych produktów oferowanych przez te instytucje. Jednak jakość takich usług nie jest pewna.

Rozbieżność wśród cen niejednokrotnie jest ogromna. Pamiętać należy jednak o aspektach ważniejszych niż cena, jak jakość, doświadczenie, opinia na rynku.

Jak wygląda współpraca z biurem rachunkowym?

W relacji biuro rachunkowe – przedsiębiorca ważne są wprowadzone zasady, respektowane przez obie strony umowy, które usprawniają wzajemny kontakt.

Podstawową zasadą jest komunikacja. Przedsiębiorca w razie wątpliwości czy problemów związanych z księgowością ma prawo korzystania z porady biura rachunkowego. Jednocześnie powinien o pewnych czynnościach rodzących skutki gospodarcze informować biuro w momencie ich dokonywania. Niektóre czynności rodzą skutki podatkowe w terminie 7 czy 14 dni od ich dokonania. Dostarczenie dokumentów zaś najczęściej odbywa się raz w miesiącu, zatem niezwłoczny kontakt jest konieczny, aby skutki zwłoki nie odbiły się negatywnie na przedsiębiorcy. Kontakt z biurem może odbywać się za pomocą zarówno narzędzi komunikacji mobilnej (telefon, mail) jak i w bezpośrednim kontakcie.

Jedną z ważniejszych zasad współpracy jest terminowość – przedsiębiorca w wyznaczonym czasie dostarcza dokumenty do biura, zaś biuro zobowiązuje się do zachowania terminów rozliczeń podatkowych. Zasada ta pomaga w sprawnej pracy i wywiązaniu się z obowiązków względem zleceniodawcy oraz organów podatkowych.

Ważnym aspektem jest ustalenie zakresu współpracy, jasne przedstawienie oczekiwań zleceniodawcy, obowiązków biura i przedsiębiorcy.

Ubezpieczenie OC – co oznacza dla klientów?

Wykonywanie zawodu księgowego, czy prowadzenie biura rachunkowego związane jest z ponoszeniem ryzyka wynikającego z popełnianych błędów. Księgowy również jest człowiekiem, dlatego ubezpieczenie OC jest zabezpieczeniem w przypadku popełnienia przez niego nieumyślnej szkody na rzecz zleceniodawcy. Biuro poddane jest presji z wielu stron. Administracja podatkowa uważa, iż biura powinny stać bardziej na straży interesów finansów publicznych niż finansów swoich klientów. Z drugiej strony klientów, którzy z kolei uważają, że biura powinny być wyłącznie reprezentantem ich interesów i gwarantem bezpieczeństwa w kontaktach z administracją. Do tego dochodzi presja rynku, mająca wpływ na możliwy poziom cen, a także pracowników, oczekujących odpowiedniej rekompensaty za unikalne umiejętności czy regulatora rynku, który oczekuje transparentności i stosowania się do wszystkich wymogów związanych z wykonywaniem tej odpowiedzialnej działalności. Ryzyka związane z wystąpieniem szkód można oczywiście minimalizować – a ustawodawca dba o to, aby pewien minimalny zakres ochrony gwarantowany był ubezpieczeniem obowiązkowym. Biuro może zdecydować się na ubezpieczenie obowiązkowe, a także ubezpieczenie nadwyżkowe (ponad minimalną sumę gwaran­cyj­ną ubezpieczenia obowiązkowego), czy też dodatkowe ubezpieczenie szkód nie pokrytych ubezpieczeniem obowiązkowym (kadry i płace). Decyzja o dodatkowym ubezpieczeniu OC jest decyzją biura i zależy od zakresu oferowanych przez niego usług, aby zapewnić zleceniodawcom maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Biuro rachunkowe Tax Bonus – połączenie tradycji z księgowością online.

Biuro rachunkowe TAX-BONUS z Dąbrowy Górniczej jest firmą działającą od wielu lat na rynku usług księgowych. Mottem przewodnim działalności biura jest „doświadczenie i zaufanie”, zaś celem kompleksowa obsługa księgowo-kadrowa świadczona w języku polskim oraz angielskim w oparciu o sprawdzone, międzynarodowe standardy.

Kapitałem firmy jest wysoko wykwalifikowana kadra pracownicza, składająca się z księgowych, kadrowych oraz specjalistów od informatyki, dzięki czemu biuro może wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów oraz przyspieszyć przepływ informacji i dokumentów za pomocą urządzeń techniki mobilnej.

Biuro rachunkowe oferuje także bezpłatne konsultacje dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą i chcących nawiązać współpracę z biurem.