Profesjonalne doradztwo podatkowe i Pełna księgowość – Zawiercie

biuro rachunkowe zawiercie

Prężnie rozwijający się zawierciański przemysł oraz usługi skutkują olbrzymim zapotrzebowaniem na usługi księgowe. Wielu przedsiębiorców twierdzi, iż to właśnie księgi rachunkowe oraz obawa kontroli Urzędu Skarbowego w Zawierciu przysparza im wielu udręk.

Zawiercie jest od zawsze silnym ośrodkiem handlowym, jak również przemysłowym . To na terenie Zawiercia zlokalizowane były odlewnie żeliwa czy huta szkła. Dobra lokalizacja miasta w pobliżu wielu szlaków komunikacyjnych, niedaleka odległość od stref ekonomicznych czy rozwój techniki sprawiał iż Zawiercie stało się atrakcyjnym miejscem do inwestowania.

Jednak wraz z rozwojem, zachodzi konieczność szybkiego reagowania na zachodzące zdarzenia, co zmusza nas do nowoczesnego patrzenia na księgi rachunkowe. W chwili obecnej księgi rachunkowe to nie jedynie miejsce do wyliczenia podatków, lecz odpowiednio zdefiniowane służą jako narzędzie do podejmowania decyzji oraz dają pogląd na wszelkie zdarzenia finansowe zachodzące w firmie. Jednak poza sferą liczb, bardzo istotną rolę odgrywa polskie ustawodawstwo, które ewaluowało do takiego stopnia, że “księgowa” oraz “adwokat” staję się synonimami. Powyższy obraz rysuje nam wyzwania , przed jakim staje nowoczesne biuro rachunkowe.

Biuro rachunkowe TAX-BONUS jest firmą świadczącą usługi księgowe dla firm z terenu Zawiercia w oparciu o najwyższe standardy rachunkowości. Zaawansowane techniki automatyzacji procesów księgowych sprawiają, iż wiedzę i doświadczenie naszych księgowych wykorzystujemy jedynie w tych sektorach, gdzie jest ona niezbędna. Pozwala nam to znacząco obniżyć koszty usługi, przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa podatkowego.

Mamy świadomość, iż poza rozwojem techniki, ważny jest również rozwój kwalifikacji naszej kadry, która to nieustannie monitoruje zachodzące zmiany w celu minimalizacji ryzyka podatkowego, wynikającego ze złej interpretacji przepisów. Nasze doświadczenie zostało docenione przez wielu przedsiębiorców z Zawiercia oraz okolic. W przypadku zainteresowania naszą ofertą zapraszamy do współpracy.

Zakres usługi

 • Prowadzenie księgi handlowej,
 • Weryfikacja poprawności i księgowanie dokumentów,
 • Sporządzanie rejestrów VAT i deklaracji podatkowych, deklaracji VAT-UE,
 • Prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych,
 • Sprawozdania do GUS i NBP,
 • Doradztwo podatkowe w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa,
 • Reprezentowanie podatnika przed Urzędami,
 • Sprawozdanie roczne.

TAX-BONUS to…

 • Certyfikowane biuro rachunkowe,
 • Wykwalifikowana kadra,
 • Innowacyjne podejście,
 • Kompleksowa obsługa firmy,
 • 100% bezpieczeństwa księgowego.

Czy wiesz że…

Jeden z najwybitniejszych artystów Leonardo da Vinci – wywodził się z rodziny księgowych i notariuszy. Jego ojciec Messer Piero Fruosino di Antonio da Vinci był znanym florenckim notariuszem, natomiast ze względu na fakt, iż syn był z nieprawego łoża, nie mógł zostać przyjęty do gildii swego ojca. W innym stanie rzeczy być może byłby najwybitniejszym księgowym, jakiego poznał świat. Przyjacielem Leonardo da Vinci był Luca Pacioli – uważany za twórcę współczesnej rachunkowości. Znajomość poparta była również wzajemną współpracą – Leonardo ilustrował książki Paciolego, a Pacioli udzielał Leonardo konsultacji matematycznych i pomagał mu w licznych obliczeniach geometrycznych szkiców.

Biuro rachunkowe dla firm z całego Zawiercia: Blanowice, Bzów, Karlin, Kromołów, Skarżyce, Warty, Żabki, Żerkowice.